آموزش ثبت گوشی تک یا دو سیم کارته شیائومی در سامانه همتا

شیائومی کالا
21 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آموزش ثبت گوشی تک یا دو سیم کارته شیائومی در سامانه همتا

چگونه می توان فرآیند ثبت گوشی در سامانه همتا را انجام داد ؟ این سامانه در این راستا چه خدماتی را برای کاربران در نظر گرفته است ؟ این ها سوالاتی به شمار می روند که ممکن است شما نیز بعد از خرید گوشی شیائومی با آن ها مواجه شوید و به دنبال دریافت پاسخی مناسب برای آن ها باشید. همان گونه که می دانید در حال حاضر قوانین کشور به گونه ای تنظیم شده اند که هر روزه تعداد بسیار بالایی وسایل الکترونیکی از جمله های گوشی های هوشمند از طریق قاچاق وارد کشور می شوند.

در چنین شرایطی است که باید نسبت به یک مجموعه مقررات آگاهی یابید تا در ادامه با مشکلات متعددی مواجه نشوید. با یک تحقیق اجمالی می توان متوجه رشد فروش گوشی های هوشمند به خصوص گوشی های شیائومی در بازار شد و این بدان معناست که این دسته از وسایل الکترونیکی محبوبیت بسیار بالایی نزد مردم سراسر دنیا دارند اما آیا می دانید همین امر موجب شده است تا افراد بسیاری به فروش قاچاق گوشی ها بپردازند؟

آموزش ثبت گوشی تک یا دو سیم کارته شیائومی در سامانه همتا

آشنایی با سامانه همتا

ثبت گوشی در سامانه همتا نیاز به آشنایی با این سامانه داشته و لازم است، قبل انجام هر کاری در این راستا اطلاعات لازم را کسب کنید. همان گونه که بیان شد گوشی های هوشمند با قابلیت های بی نظیر خود نزد عموم مردم به محبوبیت بالایی دست یافته اند اما قاچاق آن ها نیز توسط قاچاقچیان رشد قابل توجه ای داشته و این موضوع را نمی توان انکار نمود. همین امر موجب شده تا سران کشور تدابیری را برای حل و فصل نمودن این مشکل بیندیشند. طی همفکری هایی که در این باره صورت گرفت سامانه ای با عنوان سامانه همتا روی کار آمد که با استفاده از آن می توان گوشی های خود ثبت نمود. در واقع هدف از طراحی این سامانه اطمینان یافتن از قانونی وارد شدن گوشی ها می باشد.

ثبت گوشی در سامنه همتا این امکان را به خریداران می دهد تا با خیالی آسوده از نمایندگی های عرضه و فروش گوشی های هوشمند، محصولات موردنیاز خود را خریداری کنند. گوشی هایی که حین خرید در این سامانه ثبت نگردند پس از مدتی از کار افتاده و غیر قابل استفاده می شوند بنابراین بهتر است به راحتی از کنار این موضوع عبور ننمایید. دقیقا در سال 85 بود که اهمیت طراحی این سامانه برای حفظ امنیت کاربران مطرح شد اما دلایل خاصی منجر شدند تا راه اندازی آن به سال 96 موکول گردد. اما حالا شما می توانید از تمام خدماتی که این سامانه در راستای ثبت وسایل الکترونیکی برای کاربران خود در نظر گرفته است بهره مند شده و شرایط بهتری را برای خود رقم بزنید.

 

اهمیت رجیستری نمودن گوشی های هوشمند

زمانی که شما گوشی هوشمند جدیدی را خریداری می کنید لازم است فرآیند رجیستری آن را انجام دهید. عدم ثبت گوشی در سامانه همتا موجب می شود تا نتوانید از خدمات گوشی خود استفاده کنید البته لازم به ذکر است امکان برقراری هرگونه تماسی نیز برای شما امکان پذیر نخواهد بود. رجیستری نمودن گوشی های هوشمند مزیت های قابل توجه ای به دنبال دارد که از مهم ترین آن ها می توان به استعلام گیری اشاره نمود. این استعلام گیری موجب می شود تا هم فروشندگان و هم خریدران نسبت به قانونی وارد شدن گوشی ها اطمینان یافته و با خیالی آسوده آن ها را عرضه نموده یا مورد استفاده قرار دهند. تمامی این تدابیر درکنار هم موجب شده اند تا امروزه شاهد ورود گوشی های قاچاقی به داخل کشور نباشیم.

همچنین شما از طریق این سامانه متوجه شرکت وارد کننده گوشی خود هم می شوید

 

آموزش ثبت گوشی تک یا دو سیم کارته شیائومی در سامانه همتا

نحوه ثبت گوشی در سامانه همتا

برای ثبت گوشی در سامانه همتا باید مراحل مشخصی را طی کنید.

در ابتدا لازم است وارد این سامانه شده و از طریق خدماتی که در اختیار شما قرار داده شده اند اقدام به استعلام گیری از گوشی خود نمایید. برای استعلام گیری سریالی را که بر روی جعبه گوشی هک شده است را وارد سامانه نمایید تا به این طریق نسبت به قانونی بودن تلفن همراه خود اطمینان یابید.

HTTP://HAMTA.NTSW.IR

از جمله لینک هایی به شمار می رود که با استفاده از آن می توانید فرآیند ثبت گوشی های تک سیم کارتی خود را انجام دهید. ابتدا وارد این لینک شده سپس شماره تلفن خود را وارد این سامانه نمایید. پس از وارد نمودن شناسه 15 رقمی (IMEI)، یک رمز عبور برای تلفن شما ارسال خواهد شد که موقت بوده و تنها یکبار اجزه استفاده از آن را دارید.

شما با یک نگاه کلی به جعبه گوشی خود متوجه سریال مشخصی خواهید شد که همین سریال باید وارد سامانه همتا شود. از مهم ترین نکاتی که لازم است در این باره بدانید باید به منحصر به فرد بودن این سریال ها اشاره نمود و این بدان معناست که هر گوشی سریال خاص خود را دارد و شما نمی توانید گوشی هایی را بیابید که سریال هک شده بر روی جعبه آن ها یکی باشد. زمانی که شماره سریال گوشی خود را وارد سامانه نمودید پیامی را مبنی بر موفقیت آمیز بودن فرآیند ثبت گوشی در سامانه همتا دریافت خواهید کرد. شما با تایید این پیام به این فرآیند خاتمه خواهید داد.

آموزش ثبت گوشی تک یا دو سیم کارته شیائومی در سامانه همتا

ثبت گوشی دو سیم کارته شیائومی در سامانه همتا

همان گونه که می دانید در حال حاضر بیشتر گوشی های هوشمند دو سیم کارته بوده و لازم است برای ثبت آن ها در سامانه همتا مراحل متفاوت تری را طی کنید. در واقع به بیان ساده تر می توان گفت رجیستری نمودن گوشی های دو سیم کارته با تک سیم کارته متفاوت است اما برای ورود باید از طریق لینکی که در بخش های قبل بیان نمودیم اقدام کنید.

 

آموزش ثبت گوشی تک یا دو سیم کارته شیائومی در سامانه همتاابتدا وارد سامانه شده از پانل سمت چپ بر روی گزینه افزودن دستگاه کلیک کنید. این عمل صفحه جدیدی را پیش روی شما قرار خواهد داد تا بتوانید سریال دوم گوشی خود را نیز در کادر مربوطه وارد نموده و آن را تایید کنید. پس از تایید فرآیند ، ثبت گوشی دوسیم کارته شما نیز در سامانه همتا به پایان خواهد رسید. شما با این امر قادر خواهید بود تا هم از قانونی بودن گوشی خود اطمینان یابید و هم عمل رجیستری را به طور کامل انجام دهید.

 

آموزش ثبت گوشی تک یا دو سیم کارته شیائومی در سامانه همتا

همچنین شما میتوانید از این سامانه برای استعلام اصالت گوشی، فعالسازی گوشی، انتقال مالکیت گوشی استفاده کنید و قبل از تعمیر گوشی نسبت به افزودن گوشی در سامانه همتا اقدام کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. شما می توانید تمام گوشی های شیائومی را با اصالت از سایت شیائومی کالا خرید کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.